۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۳, پنجشنبه

خبری مهم در باره "آزمون استخدامي وزارت آموزش و پرورش"

رئيس مركز سنجش وزارت آموزش و پرورش تاريخ و نحوه مشاهده و اصلاح اطلاعات ثبت‌نامي داوطلبان استخدام در آزمون آموزش و پرورش را اعلام كرد.
به گزارش مركز اطلاع رساني وروابط عمومي وزارت آموزش وپرورش، محمدتقي صابري گفت: تمامي داوطلبان متقاضي شركت در آزمون استخدامي اين وزارت‌خانه كه در موعد مقرر (12 الي 19 ارديبهشت ماه) نسبت به ثبت‌نام خود از طريق سايت مركز سنجش آموزش و پرورش به نشاني http://Aee.medu.ir اقدام نموده‌اند، مي‌توانند به منظور اطمينان از صحت اطلاعات وارده از امروز پنج‌شنبه (89/2/23) لغايت پايان روز يكشنبه (89/2/26 ) به سايت مذكور مراجعه و در صورت نياز به اصلاح اطلاعات وارده در مهلت تعيين شده اقدام نمايند.

وي توجه داوطلبان به نكات ذيل را ضروري دانست.

- داوطلبان بايد حائز شرايط عمومي و اختصاصي اعلام شده باشند. اين شرايط در اطلاعيه‌هاي صادر شده از سوي اين مركز در اخبار سايت وزارت آموزش و پرورش به نشاني www.medu.ir قيد شده است.

- استان درخواستي داوطلبان بايد ظرفيت پذيرش در رشته شغلي موردنظر آنان را داشته باشد، در غير اين صورت كارت شركت در آزمون براي اين قبيل داوطلبان صادر نخواهد شد.

- در فرم تقاضانامه، شهر موردنظر براي شركت در آزمون انتخاب شده باشد.

- با توجه به عدم پذيرش و استخدام نيروي انساني در شهر تهران، داوطلبان ساكن اين شهر كه در آزمون استخدام براي شهرستان‌هاي استان تهران ثبت نام كرده‌اند، بايد يكي از شهرستان‌هاي استان تهران را به عنوان شهر محل آزمون انتخاب نموده باشند.

- پيش از انجام اصلاحات به اطلاعيه‌هاي مركز سنجش كه در قسمت اخبار سايت وزارت آموزش و پرورش به نشاني www.medu.ir درج شده است توجه نمايند.

صابري در پايان خاطرنشان كرد: چنانچه داوطلبان براي ورود به سايت مركز سنجش براساس كارت ثبت‌نام اينترنتي و كد ملي با مشكلي برخورد كردند، مي توانند در ساعات اداري روزهاي شنبه و يكشنبه 25 و 26 ارديبهشت‌ماه با در دست داشتن اصل كارت ثبت‌نام و كارت ملي به واحد سنجش ادارات و مناطق آموزش و پرورش در سراسر كشور مراجعه نمايند.
 
آموزش نيوز

۱۳۸۹ اردیبهشت ۲۱, سه‌شنبه

تجسّس و افشاگری

 
  تاریکی شب و شهر و مردمان آن در  خواب و در حاشیه شهر، داخل خانه ای محقّر، به دور از چشم نظاره گران، سه نفر به دور آتش برافروخته، مشغول به کاری که شرع نمی پسندد و حاکم شرع بر نمی تابد ،که ناگاه بی اذن دخول، خلیفه و غلامانش، داد و فریادزنان وارد خانه شده و روی به آن سه می کند...


-     مگر نگفته بودم، در کپر های حاشیه شهر آتش نیفروزید ؟!! اکنون شما دو معصیت کرده ائید،  اول آنکه آتش افروخته ائید و دوم آنکه شراب می خورید  که در شرع انور حُکم به حُرمت دارد
یکی از آن سه نفر که خود را نباخته و هیبت خلیفه او را نگرفته بود، رو به او کرد و گفت :" ای خلیفه تو نیز مرتکب دو جرم شده ای، چه، خداوند تجسّس را منع کرده و بی اجازه داخل خانه ی کسی شدن را هم منع کرده و تو این هر دو حکم خدا را نادیده گرفتی "
خلیفه دست به پیشانی خود گذاشت و چند لحظه ای به فکر رفت .....
 و آنگاه گفت : این دو تا به آن دو تا !!!!!
......آن سه را به حال خود گذاشت و دستور بازگشت داد.

                      *********************************
   آنچه که نوشتم" ماوردی "در الاحکام السلطانیه  و "غزالی" در احیاءالعلوم آورده اند، حکایت ،اشاره به این دارد که گاه برای نهی از منکر، منکرات بزرگتری صورت می گیرد که متاسفانه کمتر به آنها توجه می شود
    ظرافت هایی در سفارشات اسلام نهفته است که بی دقتی به آنها موجب دین گریزی و تنفّر عمومی از دین خواهد شد، نمونه اش همانی که حکایت کردم، اسلام که آن همه تاکید بر ضرورت نهی از منکر می کند و البته به حق  و به جا است، اما همان اسلام نیز دیگران را از تجسس در حوزه ی خصوصی انسانها و افشاگری و اشاعه منکر نهی می کند
   زوایای پنهان زندگی آدم ها را باید برای خودشان وا گذاشت تا هر که آنگونه که خود می پسندد زندگی کند حتی اگر معصیت خدا می کند خود اوست که باید پاسخگوی خدایش باشد
   اینکه ذرّه بین به دست گوشه های پنهان زندگی این و آن را تجسس کنیم و داد و فریاد راه اندازیم و از کاه، کوه بسازیم و گناه کرده را چهار تا چیز هم ما به آن بند کنیم و شیون بزنیم که .....ای مردم !....ای مسلمانان !.....بیائید و ببینید ....که معصیت خدا می شود !...
  بی تردید این رفتارها را اسلام تائید نمی کند ،بدتر آنکه برخی اوقات به تصوّر اینکه ثواب می کنیم و اجر می بریم و نهی از منکر می شود در همان حال ،خود مرتکب منکرات بزرگتری می شویم !!!  مانند آنجا که گناهکاری در خفاء مرتکب معصیت شده است و سعی در پرده پوشی رفتار خود دارد، آنگاه کسانی با افشا گری از عمل او و بر سر زبان ها انداختن نامش، زمینه ی هر نوع هدایت در او را از بین ببرند
  آن نگون بخت هم مایوس و دلمرده پیش خودش می گوید" آب که از سر گذشت چه یک نی چه صد نی "!!! و آن وقت است که به گناهان بیشتر و سنگین تر رو می آورد ،در این فرض گناه گمراهی و ناامیدی او بر دوش همان کسانی است که چه بسا از روی نادانی و یا حتی از سر ثواب خواهی و خدا جوئی دست به افشاگری و اشاعه منکر زده اند
عیب رندان مکن ای زاهد پاکیزه سرشت / که گناه دگران بر تو نخواهند نوشت !!
من اگر نیکم اگر بد ، تو برو خود را باش / هر کسی آن درود عاقبت کار که کشت

        نقل است، شیخ ابو سعید ابوالخیر روزی به حمّام رفت،درویشی برای آنکه خدمتی به شیخ کرده باشد شروع به کیسه کشیدن بر پشت او کرد ،هر دفعه که کیسه می کشید و چرکی ظاهر می شد آنها را بر روی شانه و بازوی شیخ جمع می کرد و نشانش می داد تا شیخ ببیند که او چه می کند !!
  در همان حال کیسه کشی رو به شیخ ،سوالی کرد
-          ای شیخ جوانمردی به چیست ؟
و شیخ جواب داد
" آنکه چرک مرد را به روی او نیاوری "
فریدالدین عطّار این مسئله را چه خوب به شعر در آورده است
بوسعید محنه در حمام بود / قائمش افتاده مردی خام بود
شوخ (چرک ) شیخ آورده بر بازوی او / جمع کرد آنجمله پیش روی او
بعد از آن پرسید از آن شیخ مهان / که جوانمردی چه باشد در جهان
گفت عیب خلق پنهان کردنست / شوخ کس با روی نا آوردنست
این جوابی بود بر بالای او / قائمش افتاد اندر پای او

۱۳۸۹ اردیبهشت ۱۹, یکشنبه

تكليف استخدام حق التدريسي‌ها و 40 هزار نيروي جديد در آموزش و پرروش مشخص شد


خبرگزاري فارس: نمايندگان مجلس مصوب كردند در صورت وجود مجوز استخدام، وزارت آموزش و پرورش مكلف به استخدام با اولويت معلمان حق التدريسي در اين وزارتخانه مي‌شود مگر در استان‌ها و يا رشته‌هايي كه معلم حق التدريسي واجد الشرايط موجود نباشد. 
 به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري فارس نمايندگان مجلس در جلسه علني امروز يكشنبه جزئيات طرح دو فوريتي الحاق دو ماده به قانون تعيين تكليف استخدامي معلمين حق التدريسي و آموزشياران نهضت سواد آموزي در وزارت آموزش و پرورش مصوب 1388 را بررسي و تصويب نهايي كردند كه فوريت اين طرح در جلسه علني روز سه شنبه مورخ 14 ارديبهشت ماه به تصويب مجلس رسيده بود.
طبق مصوبه مجلس در صورت وجود مجوز جذب و استخدام، وزارت آموزش و پرورش مكلف است استخدام همه معلمان حق التدريس و آموزشياران نهضت سواد آموزي واجد شرايط را مطابق مفاد قانون مذكور در اولويت قرار دهد. مگر در استان‌ها يا در رشته هاي مورد نياز که در ميان معلمان حق التدريس واجد شرايط قانون مذكور موجود نباشد، كه در اين صورت وزارت آموزش و پرورش با استفاده از باقي مانده بخش تعيين شده در ماده يك يا بر اساس ماده 9 قانون مذكور مي‌تواند اقدام لازم جهت رفع نيازهاي خود را انجام دهد.
نمايندگان ملت همچنين وزارت آموزش و پرورش را موظف كردند كه بر اساس بند 2 قانون الحاق يك تبصره به ماده واحد قانون انتقال مراقبين بهداشت مدارس به واحدهاي آموزشي تابعه وزارت آموزش و پرورش مصوب 12 تير 1384 جهت شاخص‌هاي سلامت در آموزش و پرورش، نسبت به استخدام 5 هزار نفر از مراقبين بهداشت اقدام كند.
بر اساس مصوبه خانه ملتي‌ها مراقبين بهداشت داراي مدرك فوق ديپلم مي‌توانند به استخدام پيماني آموزش و پرورش درآيند.